نحوه تنظیم درجه حرارت فر

آیا می‌دانید تنظیم درجه فر برای یک دستور خاص بر حسب اینکه فر شما فن دار باشد یا خیر، متفاوت است؟

452013

غذا در فرگازهای فن‮دار (convection aven) سریع‮تر از فرهای معمولی آماده می‮شوند. فنِ این فرها به‌دلیل چرخش فوق سریعی و انتقال حرارتی که درون فر انجام می‌دهند هوایِ گرم را از رویِ غذاها عبور می‮دهد، در نتیجه غذاها در این فرها با دمایِ کمتر، سریع‮تر از فرهای بدون فن می‮پزند.

فرهای فن دار قابلیت‮هایِ فرهایِ قدیمی که همان طلائی کردنِ غذاست را با قابلیت‮های ماکروفر (پختِ سریع) ترکیب کرده‮اند. اگر از این فرها استفاده می‮کنید می‮توانید از راهنمایی‮هایِ زیر برای تطبیقِ دستورِ پخت‮تان با عملکردِ سریعِ این فرگازها استفاده کنید:

گزینه اول این است که درجۀ فر را (نسبت به درجۀ ذکر شده برای پخت در فرهای عادی) ۲۵ درجه کاهش دهید. همچنین می‮توانید برای غذاهایی که پخت آنها به زمان بیش‮تری نیاز دارد، مثل مرغ یا بوقلمونِ شکم پر، زمان پخت‮تان را ۵۲ تا ۰۳ درصد کاهش دهید.

همچنین در استفاده از این فر، از ظروفی که جریانِ هوا را مسدود می‮کنند استفاده نکنید. بهتر است از سینی‌های شیرینی‮پزی بدون لبه یا قالب میتلوف کم‌ارتفاع استفاده کرده و از پیچیدنِ گوشت در فویل اجتناب کنید (تا مانعِ جریانِ هوایِ گرم بر رویِ غذایتان نشوید). خوب است در ابتدای استفاده تان از این نوع فر از غذا‮های آشنا شروع کنید؛ به این‮صورت با نگاه به شکل و یا امتحان کردنِ طعم‮شان متوجه می‮شوید که چه زمانی آماده شده‮اند.

نوشته نحوه تنظیم درجه حرارت فر اولین بار در میهن فال | مرجع سرگرمی و فال و طالع بینی پدیدار شد.