مصاحبه ی کاری موفق با ظاهری مناسب، ویژه خانم های شاغل!!

شاید تابحال این مشکل برای شما پیش آمده باشد که می خواهید به مصاحبه ی کاری بروید اما نمی دانید که چه تیپی داشته باشید تا طرف مقابل را جلب کنید. در زیر راه حل هایی به شما ارائه می شود که از این مشکل بزرگ خلاصی پیدا کنید.

۱: داشتن چهره ی ساده

هیچ گاه برای اینکه به یک مصاحبه کاری بروید خودتان را برنزه نکنید یا ظاهر خیلی زننده و جلب کننده نداشته باشید. به این نکته توجه کنید که طرف مقابل این تصور را دارد که شما هر روز با این تیپ در محل کار خود حضور می یابید. پس چهره ی متینی برای خود محیا کنید.

 

۲: رنگ لاک ناخن

فرض کنید یک خانمی در بانک کار می کند و یک لاک قرمز جیغ زده است ، آیا شما این تصور را ندارید که این فرد بیشتر به جلب توجه پرداخته و کمتر کار بلد است؟ در نتیجه دید خوبی به او ندارید.

پس در محیط کار همیشه سعی کنید که لاک های رنگ ناخن یا خیلی کم رنگ که به چشم نیاید و تنها ظاهری شیک به ناخن های شما بدهد را انتخاب کنید.

 

۳: آرایش چشم

برای آرایش چشم نباید از آرایش غلیظ مثل آرایش های خلیجی استفاده کنید. رنگی هم که انتخاب می کنید رنگ های تیره باشد ، مثلا سایه ی قهوه ای کم رنگ با یک خط چشم و ریمل نازک مناسب ترین گزینه است.

 

۴: رنگ لب

اگر از برق لب می خواهید استفاده کنید بهتر است برق لب کمرنگ باشد که تنها یک درخشندگی کمی روی لب های شما به وجود آورد . در مورد رژ لب هرچه به رنگ لب شما نزدیک تر باشد بهتر است مثلا رژ لب صورتی کمرنگ مناسب ترین رنگ برای لب های شماست.