طرز تهیه بادمجان کباب

طرز تهیه بادمجان کباب بسیار خوشمزه و بی نظیر که از غذاهای بسیار معروف و خوشمزه مازندران است که در سایر استانهای شمالی هم طبخ میشود این غذا هم سریع آماده میشود و هم فوق العاده خوشمزه است.

✏️مواد لازم

🔸بادمجان ۶ عدد

🔸پیاز ۳ عدد

🔸انار (خشک شده) ۱/۲ پیمانه

🔸رب نارنج ۲ قاشق غذا خوری

🔸شکر ۱ قاشق غذا خوری

🔸زردچوبه ۱ قاشق چای خوری

🔸روغن به مقدار لازم

🔸نمک و فلفل به مقدار لازم

♨️طرز تهیه

🔹ابتدا بادمجان‌ها را پوست گرفته، نمک زده، وسط آن‌ها را یک برش می‌دهیم و در آب ۲دقیقه ای میجوشانیم و بعد می‌گذاریم در آبکش یک ساعت بمانند تا تلخابش گرفته شود.

🔹سپس در ظرفی مناسب پیازداغ کرده و ، ناردون(انار خشک شده)، نمک، فلفل و زردچوبه را با هم مخلوط می‌کنیم. و شعله را خاموش میکنیم.

🔹بادمجان‌ها را خشک کرده سپس در شکم بادنجان از مواد آماده شده پر کرده و در روغن داغ شده آنها را سرخ می‌کنیم تا تمام اطراف آن طلایی شود.

🔹برای آماده‌سازی سس آن نیز رب نارنج، شکر، نمک، فلفل و یک پیمانه آب جوشیده را به آرامی مخلوط کرده و در کنار بادنجان‌ها می‌ریزیم.

🔹سپس حرارت را ملایم کرده و در تابه را می‌گذاریم تا سس غلیظ و بادمجان‌ها پخته شوند.

 

🚩سایر نکات

🔸بادمجان کباب از غذاهای بسیار معروف و خوشمزه مازندران است که در سایر استانهای شمالی هم طبخ میشود این غذا هم سریع آماده میشود و هم فوق العاده خوشمزه است.

🔸اگر به ناردون دسترسی ندارید از انار دان شده استفاده کنید. اگر این غذا در فر پخته شود خوشمزه تر و زیباتر خواهد شد.

🔸برای زیباتر شدن غذا میتوانید بادمجان را با پوست استفاده کنید. اگر رب نانرنج ندارید از رب آلوچه یا رب انار ترش استفاده کنید.