شیرینی رولی دارچینی

طرز تهیه شیرینی رولی دارچینی بسیار خوشمزه مناسب برای پذیرایی از میهمانان ویژه تان….

✏️مواد لازم برای۵ نفر

?پودر شکر ۵۰ گرم

?سس سیب (طرز تهیه موجود است) ۱/۴ فنجان

?وانیل‏ ۱ قاشق چای خوری

?تخم مرغ (زرده) ۱ عدد

?شکر ۵۰ گرم

?شکر قهوه ای ۱۰۰ گرم

?کره نرم شده ۱۱۰ گرم

?نمک ۱/۲ قاشق چای خوری

?جوش شیرین ۱/۲ قاشق چای خوری

?آرد ۲۸۰ گرم

?دارچین ۱ قاشق غذا خوری

?شیر ۳ قاشق غذا خوری

♨️طرز تهیه

?۲۸۰ گرم آرد، ۱ قاشق چای خوری دارچین، جوش شیرین و نمک را با هم الک کرده و کنار بگذارید. ۱۱۰ گرم کره نرم شده، شکر و ۵۰ گرم شکر قهوه ای را با هم زن بزنید تا رنگ مخلوط روشن شود. سپس زرده تخم مرغ، سس سیب و وانیل را اضافه کرده و بزنید تا کاملا مخلوط شوند.

?حالا خمیر را با دستهایتان فرم داده و به شکل یک توپ در بیاورید. خمیر را روی کاغذ روغنی قرار داده و به ضخامت ۶ میلیمتر پهن کنید. ۴۰ گرم کره باقیمانده را روی حرارت بگذارید تا کاملا آب شود.

?در یک کاسه کوچک، ۱ قاشق غذاخوری دارچین و ۱۰۰ گرم شکر قهوه ای را با هم مخلوط کنید. حالا کره ذوب شده را با فرچه آشپزی روی سطح خمیر بمالید تا کاملا آغشته شود.

?سپس مخلوط دارچین و شکر قهوه ای را روی سطح خمیر پخش کرده و با کمی فشار به خورد خمیر دهید. با استفاده از کاغذ روغنی از قسمت پهن تر، خمیر را به شکل رول در بیاورید و قسمت انتهای رول را روی سطح قرار دهید تا از هم باز نشود. سپس در پلاستیک گذاشته و به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه در یخچال بگذارید.

?رول خنک شده را از یخچال بیرون آورده و به ضخامت ۱٫۳ سانتیمتر برش بزنید. رول های برش خورده را در سینی فر پوشیده شده با کاغذ روغنی، بچینید و به مدت ۱۰ دقیقه با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد بپزید تا رنگشان قهوه ای روشن شود.

?بعد از خارج کردن از فر، بگذارید به مدت ۲ دقیقه در سینی فر بماند تا خنک شود سپس به ظرف مورد نظر منتقل کنید تا کاملا خنک شوند. شیر و پودر شکر را مخلوط کنید تا کاملا ترکیب شوند. سپس روی شیرینی های خنک شده بریزید.